Technologia Zipstream firmy Axis

Technologia Zipstream firmy Axis

22 Sie , 2015,
elstech
, ,
No Comments
zipstream axis

zipstream axis

Firma Axis zaprezentowała znacznie wydajniejszą implementacją standardu H.264 technologie Zipstream. Rozwiązanie to w wielu typowych systemach nadzoru całodobowego zmniejsza zapotrzebowanie na przepustowość i pamięć masową średnio o 50% lub więcej.

Opracowana przez Axis technologia Zipstream w czasie rzeczywistym analizuje i optymalizuje strumień wideo pochodzący z kamery sieciowej. Obszary zawierające interesujące szczegóły są nagrywane z pełną jakością i rozdzielczością, natomiast pozostałe obszary są filtrowane w celu optymalnego wykorzystania dostępnej przepustowości i pamięci masowej. Ważne szczegóły potrzebne w pracach wyjaśniających, takie jak twarze, tatuaże i tablice rejestracyjne, są wyodrębniane z obrazu i zachowywane, a mało istotne elementy, np. białe ściany, trawniki i roślinność — wygładzane przez zastosowanie kompresji, co pozwala zaoszczędzić więcej miejsca w pamięci masowej.

Opracowana przez Axis technologia Zipstream jest w pełni zgodna ze standardem kompresji H.264 i może być używana bez ponoszenia dodatkowych inwestycji z najnowszymi kamerami Axis.