Szeroki zakres tonalny- WDR w kamerach AXIS

Szeroki zakres tonalny- WDR w kamerach AXIS

23 Cze , 2016,
elstech
No Comments

Szeroki zakres tonalny jest funkcją dostępną w niektórych kamerach sieciowych Axis, która umożliwia właściwą identyfikację i interpretację szerokiego zakresu warunków oświetleniowych w obserwowanej scenie. Jeśli scena obejmuje obszary bardzo jasne i bardzo ciemne lub oświetlenie tylne, np. osobę stojącą na tle jasnego okna, typowa kamera generuje obraz, na którym obiekty w ciemnych partiach są prawie niewidoczne. Technologia WDR rozwiązuje ten problem przez zastosowanie różnych technik zapewniających dobrą widoczność obiektów zarówno w jasnych, jak i w ciemnych partiach obrazu.

 Funkcja WDR sprawdza się idealnie jeżeli chodzi o sprawy dochodzeniowe. Optymalizuje jakość wideo do celów analitycznych, zapewniając bardzo dobrą widoczność szczegółów zarówno w ciemnych, jak i w jasnych partiach obrazu. Funkcja ta powstała dzięki wieloletnim pracom rozwojowym firmy Axis i zastosowaniu najlepszych podzespołów wizyjnych dostępnych na rynku.

W przypadku opracowanej przez Axis funkcji WDR – Dynamic Contrast kamera wykonuje zaawansowane mapowanie tonów. Podczas tej operacji niektóre poziomy jasności są odrzucane w celu zmniejszenia głębi bitowej do formatu obsługiwanego przez ekran komputerowy. W procesie mapowania tonów są uwzględniane zarówno najciemniejsze, jak i najjaśniejsze fragmenty, co sprawia, że szczegóły są dobrze widoczne na ciemnych i jasnych obszarach obrazu.

axis WDR

axis wdr _2