AXIS Q6000-E innowatorskie rozwiązanie w monitoringu.

axsi q6000

AXIS Q6000-E innowatorskie rozwiązanie w monitoringu.

12 Lut , 2015,
Paweł Żegleń
, , , , ,
No Comments

Kamera AXIS Q6000-E zintegrowana z kamerą serii AXIS Q60 tworzy pionierskie rozwiązanie w dziedzinie monitoringu wizyjnego. Moduł Q6000-E zapewnia widok poglądowy 360 stopni, a kamera serii Q60 szczegółowe wyświetlenie wybranego fragmentu. Tandem kamer AXIS jest nieocenionym narzędziem w monitoringu miejskim, sklepach wielkopowierzchniowych, parkingach i wszędzie tam gdzie konieczne jest zabezpieczenie dużej otwartej przestrzeni.

Moduł AXIS Q6000-E to jedyne takie rozwiązanie w skali światowej. Składa się on z czterech kamer o rozdzielczości 2 megapixele, które rozmieszczone są po obwodzie pierścienia. Cały moduł umożliwia statyczny podgląd 360⁰ na dużym obszarze. W centralnym punkcie pierścienia instaluje się moduł kamery PTZ z najwyższej serii AXIS Q60, który zapewni szczegółowy podgląd na wybraną scenę. Skierowanie kamery PTZ w wybranym kierunku i zbliżenie obrazu odbywa się poprzez zaznaczenie na widoku ogólnym.

 

AXIS q6000-E AXIS Q6045-E

Moduł Q6000-E jest sprzedawany jako osobne urządzenie. Aby uzyskać pełną funkcjonalność konieczne jest zakupienie jednej z kamer serii Q60. Instalacja obydwu urządzeń jest dziecinnie prosta, a do transmisji sygnału niezbędny jest tylko jeden przewód. Moduł Q6000 wpinany jest bezpośrednio pomiędzy kamerę Q60, a połączenie sieci systemu monitoringu. Analogicznie rzecz odbywa się z montażem fizycznym – instaluje się go pomiędzy modułem kamery PTZ, a jej uchwytem. Pozwala to obecnym użytkownikom kamer PTZ AXIS q60 na dołożenie samego urządzenie Q6000 i zwiększenie funkcjonalności posiadanej kamery.

 

AXIS Q6045-E AXIS Q6000-E

 

Zastaw AXIS Q6000-E i AXIS Q6045-E

1. AXIS Q6000-E 2. Nowa lub istniejąca kamera serii AXIS Q60 3. Nowy lub istniejący standardowy uchwyt dla serii kamer AXIS Q60

Takie rozwiązanie sprawdzi się idealnie wszędzie tam gdzie konieczny jest precyzyjny obraz o dużej rozdzielczości, a także statyczny obraz całej sceny. Użytkownik mimo wykorzystania pełnego zbliżenia z kamery PTZ nie traci podglądu na pozostały obszar. W wielu wypadkach gdzie pracowały same kamery PTZ dochodziło do zdarzeń w momencie gdy operator skierował urządzenie w zupełnie innym kierunku. O zdarzeniu dowiadywał się od osób trzecich, a w archiwum nie pozostał nawet fragment zdarzenia. Gdy kamera PTZ jest wspierana modułem AXIS Q6000-E taka sytuacja nigdy się nie powtórzy.