GDY LICZY SIĘ KREATYWNOŚĆ

Obok kamer w każdym systemie telewizji dozorowej konieczne jest narzędzie do rejestracji i zarządzania systemem. Możemy wyróżnić dwa różne rozwiązania.

Pierwszym z nich jest rozwiązanie sprzętowe tak zwany DVR ( Digital Video Recorder ), które oparte jest najczęściej o dobrze znane dyski sieciowe typu NAS. Jest to prosty sposób, odpowiedni  dla mniejszych systemów lub tych, które nie mają wielu użytkowników i ich zadaniem jest tylko rejestracja.

W systemach średnich i dużych zastosowanie znajdują platformy softwarowe, które są instalowane na serwerach. Tego typu rozwiązanie nazywa się VMS (Video Management Software ) lub iVMS (Inteligent Video Management Software). Dla platform tego typu charakterystyczne są:

  • ogromne możliwości zarządzania materiałem video,
  • narzędzia do obsługi alarmów i zdarzeń,
  • zarządzanie użytkownikami i dystrybuowanymi do nich strumieniami.

W naszych projektach stosujemy otwarte platformy, które pozwalają na obsługę kamer i videoncoderów różnych producentów. Coraz częściej zachodzi konieczność integracji systemu VMS z innymi systemami bezpieczeństwa i inteligentną analizą obrazu (np. rozpoznawanie tablic, identyfikacja twarzy itp.).

Dla bardzo dużych systemów można zastosować architekturę wieloserwerową Master Slave lub architekturę federalną ( wielopoziomowa architektura pozwalająca zbudować drzewo zależności serwerów).

W zależności od indywidualnych potrzeb naszym Klientom doradzamy również Hosting Video. Jest to dzierżawa serwerów i przestrzeni dyskowej w chmurze. Takie rozwiązanie eliminuje jednorazowy koszt zakupu urządzenia do rejestracji, za użytkowanie pobierana jest okresowa opłata abonamentowa.

Poniżej wybrane rozwiązania jednego z producentów oprogramowania.

 

Milestone Interconect

Milestone Interconnect to wyjątkowa koncepcja system, który łączy wszystkie produkty XProtect® VMS, Milestone Husky ™ NVR i urządzeń Milestone Arcus ™ z oprogramowaniem XProtect Corporate. Milestone Interconnect jest idealnym rozwiązaniem do centralnego zarządzania instalacjami w różnych branżach, takich jak handel detaliczny, transport i stacje monitoringu.

 

Edge Storage

 

Edge Storage zapewnia nieprzerwany zapis audio i wideo w przypadku awarii sieci lub serwera, minimalizując ryzyko utraty danych. Idealny dla lotnisk i wdrożeń o wysokim poziomie bezpieczeństwa, Edge Storage jest optymalny dla instalacji, które wymagają ciągłej dostępności krytycznych wideo i instalacji, które mają niestabilne połączenia sieciowe.

 

XProtect Smart Wall

 

XProtect Smart Wall to zaawansowany dodatek ściany wideo, które daje pełny przegląd dla dużych centrów nadzoru. Dla każdego XProtect Smart Wall można tworzyć wiele ustawień określających układ widoku i zawartości. Dzięki elastyczności konfiguracji, można łatwo wypełnić zaprogramowane układy wyświetlania obrazów poprzez przeciąganie i upuszczanie ikon kamer lub za pomocą potężnego narzędzia zarządzania regułami.