Bo liczy się prostota free@home

Bo liczy się prostota free@home

16 Kwi , 2015,
elstech
, , ,
No Comments

Sterowanie Twoim domem tak proste jak nigdy dotąd

freeathome_schematSystem ABB free@home dzięki swojej prostocie zamieni Twój dom lub mieszkanie w inteligentny budynek. Sterowanie żaluzjami, światłem, ogrzewaniem i klimatyzacją nigdy nie było tak proste. Ogromną zaletą systemu ABB-free@home jest to, że możesz zarządzać wszystkimi instalacjami w domu nie tylko za pomocą konwencjonalnych przełączników, ale także smartfona, tableta lub komputera. Dzięki temu masz możliwość kontrolowania co dzieje się w Twoim domu z każdego miejsca na ziemi.
System automatyki to nie tylko prostota, to również możliwość aranżacji dowolnych scen dostosowanych do indywidualnych potrzeb użytkownika.

Wszystkie elementy wchodzące w skład systemu znajdują się w jednej sieci. Żaluzje, oświetlenie, ogrzewanie, klimatyzacja, domofon są sterowane za pomocą komputera , tableta czy panela.

Sterowanie oświetleniem

System ABB-free@home umożliwia pełne zarządzanie oświetleniem Twojego domu. Dzięki szerokiej gamie funkcji użytkownik może optymalne wykorzystać źródła światła zabudowane w domu.
W prosty sposób można stworzyć efektowne aranżacje świetlne zgodnie z nastrojem i sytuacją użytkownika. Dodatkowo poprzez odpowiednią konfiguracje systemu Twój dom może sam oszczędzać energię.

Żaluzje

Przycisk sensor free@home

W większości domów oprócz oświetlenia znajdują się również żaluzje, rolety, markizy czy zwijana brama. System automatyki domowej ABB-free@home tak jak w przypadku oświetlenia umożliwia pełne zarządzanie tymi urządzeniami. W bardzo łatwy sposób użytkownik może stworzyć funkcje umożliwiające oszczędzanie energii np.: w chłodne dni żaluzje automatycznie się zamykają lub system sam czuwa nad nadmiernym nagrzewaniem się Twojego domu. W każdej chwili można utworzyć harmonogramy, według których podnoszenie lub opuszczanie żaluzji odbywa się o określonej godzinie
Dzięki wbudowanej funkcji zegara astronomicznego, następuje automatyczna regulacja żaluzji dostosowana do wschodu i zachodu słońca.

Ogrzewanie i klimatyzacja

Za pomocą systemu ABB-free@home użytkownik może ustawić optymalną temperaturę dla danego pomieszczenia. Po wyjściu z domu o określonej godzinie ogrzewanie automatycznie ustawi się w tryb ECO . Poprzez zastosowanie urządzeń monitorujących otwarcie okna system automatyczne wyłączy ogrzewanie w pomieszczeniu. Dzięki tym funkcjom system free@home pozwala ograniczyć straty w ogrzewaniu i poprawi bilans energetyczny budynku

Domofon

Systemem ABB-free@home dzięki prostej budowie w każdej chwili można rozbudowywać o nowe elementy. Jednym z takich elementów jest system domofonowy ABB-Welcome. Zabudowany na ścianie nowoczesny panel ABB-free@homeTouch 7″ umożliwia wspólne korzystanie z domofonu i systemu automatyki domowej.

W każdej chwili za pośrednictwem aplikacji mobilnej ABB Welcome można wyświetlić obraz z kamery wideo na tablecie lub smartfonie. Użytkownik ma dostęp do systemu z dowolnego miejsca na ziemi
Symulacja obecności
Rozbudowana funkcja symulacji obecności systemu ABB-free@home potrafi automatycznie rejestrować zachowanie domowników. W przypadku gdy opuszczamy nasze mieszkanie lub dom to system wykonuje takie same czynności jak wtedy gdy użytkownik jest w domu

Pewność i bezpieczeństwo

Każdy przycisk zainstalowany w systemie ABB-free@home można swobodnie konfigurować . Przy wyjściu z domu można zaprogramować funkcje wyłączania wszystkiego. Jest to bardzo praktyczna funkcja w momencie gdy chcemy mieć pewność, że wszystko jest wyłączone gdy wychodzimy z domu.

sy-fah-p03-panel

Prosty interfejs

Jedyny w swoim rodzaju interfejs użytkownika został opracowany specjalnie na potrzeby systemu ABB-free@home. Do jego obsługi wystarczy przeglądarka www zainstalowana na urządzeniu.Za pomocą tego oprogramowania możemy sterować naszym inteligentnym domem,

Ile to kosztuje

Poprzez zastosowanie systemu ABB-free@home Twoja nieruchomość zwiększa swoją wartość, a dodatkowo zapewnia większy komfort i energooszczędność. Dzięki prostej budowie system ABB-free@home dedykowany jest do mieszkań, apartamentów i małych domków. Pozwól aby Twój dom stal się Inteligentny już teraz.