AXIS Q2901-E Kamera ze zdalnym monitoringiem temperatury

AXIS Q2901-E Kamera ze zdalnym monitoringiem temperatury

13 Lut , 2015,
Paweł Żegleń
, , , , , ,
No Comments

Już w krótce w sprzedaży pojawi się nowa kamera termowizyjna firmy AXIS. Model Q2901-E jest rozwiązaniem, które sprawdzi się wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba monitorowania temperatury. Rozwiązanie dedykowane do zabezpieczenia stref zagrożonych pożarem lub wybuchem ( nie spełnia klasy iskro bezpiecznej EX ), procesów przemysłowych, rozdzielni energetycznych i tp.

AXIS Q2901-EQ2901-E to model kamery przeznaczony do zastosowań wewnątrz jak i na zewnątrz budynku. Dostarcza obraz widma promieniowania podczerwonego w rozdzielczości 336×256 pikseli. Kamera obsługuje do sześciu stref alarmu temperaturowego. Alarm generowany jest w danej strefie gdy temperatura przekroczy lub spadnie poniżej wartości zadanej. Na obrazie natychmiast widzimy miejsca o różniącej się temperaturze przez co jesteśmy wstanie zlokalizować źródło zagrożenia i możliwie szybko zareagować. Paleta izometryczna pozwala na określenie temperatury, a nie tylko na przedstawienie różnic temperatury jak w standardowych kamerach.

Kamera będzie dostępna z dwoma obiektywami dzięki którym będziemy możliwość zdalnego monitoringu temperatur krytyczna na bliską jak i dalszą odległość. W budowana grzałka pozwoli na pracę w niekorzystnych warunkach, a zasilana będzie poprzez sieć ethernetową w standardzie IEEE 802.3af. Interfejs RS485/RS422 pozwala na wysterowanie głowicy uchylno-obrotowej co umożliwia skanowanie dużej powierzchni.